Quantcast
Channel: Комп’ютерізація –НАШІ ГРОШІ
Viewing all articles
Browse latest Browse all 355

Атомники викинули дешевші фірми з торгів по датацентру за нестачу хитрого сертифікату

$
0
0

ВП «Запорізька АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» 23 липня за результатами тендеру замовив АТ «Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект» проектування датацентру за 4,91 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч фірма виконає техніко-економічне обґрунтування нового будівництва Центру обробки даних ВП «ЗАЕС» встановленою електричною потужністю споживача від 100 МВт із можливістю розширення до 2000 МВт. Вона розгляне модульний, стаціонарний, контейнерний типи і контейнерний тип на мобільній платформі та знайде за кожним із типів по чотири можливих постачальника. Метою проекту замовник назвав підвищення коефіцієнту використання встановленої потужності, додаткові маневрові потужності для участі у добовому регулюванні та додатковий розвиток інфраструктури Енергодара.

У технічних вимогах було зазначено, що проектувальник повинен бути сертифікований Uptime Institute (США) чи іншою незалежною експертною організацією за напрямком побудови центрів обробки даних і мати чинний сертифікат. Анонімна фірма у запитанні до процедури вимагала видалити цю умову, вважаючи її дискримінаційною. За її словами, в Україні немає акредитованих організацій по видачі таких сертифікатів. Вона заявила, що за законами України для виконання проектних робіт треба мати тільки кваліфікаційний сертифікат інженерів-проектувальників. Замовник не відповів на запитання. При цьому  закупівлю провели як спрощену/допорогову, тому її не можна було оскаржити в АМКУ.

Дві дешевші фірми відхилили зокрема за відсутність цих сертифікатів. Це ТОВ «МБК Сінергія» із ціною 1,20 млн грн., що вчетверо нижче, і ТОВ «Укренергобудпроект» із ціною 3,00 млн грн., що у півтора раза нижче за ціну від переможця «Енергопроект».

Ще «Укренергобудпроект» не підтвердив досвід проектування будівництва об’єктів класу СС3 та не включив у банківську гарантію несплату забезпечення виконання договору, а «МБК Сінергія» не довела наявність обладнання для інженерно-геологічних вишукувань та подала договори стосовно електромереж, а не датацентрів або аналогічних об’єктів.

Дорожчим конкурентом було одеське ТОВ «Інж-Проект» Інесси Печерської та Олексія Непошиваленка із сертифікатами субпідрядника ТОВ «Шнейдер Електрік Україна».

Закупівлю провели з другої спроби. Перші торги відмінили в червні після відхилення всіх учасників. Причому тоді «Енергопроект» пропонував на 12% нижчу ціну в 4,38 млн грн.

Нагадаємо, у січні «Рівненська АЕС» замовила датацентр за 8,93 млн грн. А в 2020 році Міненерго пропонувало «Енергоатому» розглянути можливість майнінгу криптовалют.

Нині «Енергопроект» на чверть належить Фонду держмайна. Ще 71% акцій має ПрАТ «Міжнародна енергетична компанія», яка належить ПрАТ «Міжнародна інвестиційна група» Марка Дубового – сина екснардепа від «Батьківщини» Олександра Дубового.

Раніше «Міжнародна енергетична компанія» мала чверть акцій, а ще чверть належала «A.S.O. Group OÜ» (Естонія). Членами правління естонської фірми тоді були кияни Олег Віберг та Ганна Шишова, які володіють ТОВ «Мегарон» разом з Оленою Шишовою.

Ще раніше частки приватних акціонерів «Енергопроекту» належали російському ВАТ «Група Е4» і кіпрській «Antosen Ventures Ltd» зі складу російської групи «RU-COM» Михайла Абизова, який колись працював міністром у справах «відкритого уряду» РФ.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 355