У магазинах комп’ютерної техніки Набережних Човнів (РФ) значно подорожчали гаджети і комплектуючі. А програмне забезпечення, додатки та комп’ютерні ігри, прогнозують програмісти, будуть піратськими.
Як пише місцевий сайт «Челнинские известия», після виходу з російського ринку компаній, що займалися виробництвом у сфері ІТ, у комп’ютерних магазинах підвищилися ціни.
Зі слів працівника сервісного центру «АБАК» Олександра Конигіна, ціни зросли у 2-3 рази. Якщо раніше SSD-диск вартував 3500 рублів, то на піці росту цін – 10000 рублів (для переведення у гривні діліть приблизно на 3). Після зниження курсу долара ціни впали не на багато.
Простий комп’ютер для роботи зріс у ціні з 30 до 35-37 тисяч рублів, а в період найбільшого стрибка цін, вартував і 100 тисяч рублів.
Постачання комплектуючих, які виробляються в США, тепер завозять через Казахстан, Узбекистан чи інші східні країни. Це здорожчує деталі.
Якщо звичайні користувачі можуть встановити піратські версії операційних систем, то держструктурам це заборонено і треба використовувати вітчизняні аналоги. А от купити ліцензії на ігри та додатки з допомогою російських платіжних карт не можливо.
«Справа часу, коли магазини знову почнуть торгувати піратськими копіями комп’ютерних ігор. Якщо згадати перше десятиліття ХХІ сторіччя, то саме так і було. Звичайно, зараз захищеніші програми, але впевнений, що в Росії зможуть зробити для звичайних користувачів піратську версію гри або програми. Знайдеться і обхідний шлях для оплати та реєстрації», – прокоментував виданню програміст Антон Пашинін.