Quantcast
Channel: Комп’ютерізація –НАШІ ГРОШІ
Viewing all articles
Browse latest Browse all 355

Кінець “Байкалу”: Тайвань поглиблює дефіцит серверів в Росії

$
0
0

Російська компанія «Байкал Електронікс» відмінила продажу та випуск серверних процесорів Baikal-S через відмову тайванської TSMC укладати нові контракти.

Про це написав «КоммерсантЪ».

Партії вже виготовлених в Тайвані процесорів для комп’ютерів і ноутбуків Baikal-M також не поступають в РФ. Хоча роком раніше «Байкал Електронікс» оголосив про плани замовити в 2022 році у TSMC 300 тис процесорів та різних чипів, а до 2025 року збільшити цей показник удвічі. Також на процесори Baikal-S планувала перейти низка російських компаній, зокрема, Сбербанк. Тепер їм доведеться вирішувати проблеми з процесорами за рахунок паралельного імпорту.

Через проблеми з Тайванем, прогнозують експерти, «Байкал Електронікс»  змушена буде відмовитися від випуску нових серверних процесорів Baikal-S2, на розробку яких вона отримала 5,64 млрд рублів у вигляді субсидії від Мінпромторгу (для переведення у гривні діліть приблизно на три).

За словами директора «Промобіта» Максима Копосова (компанія виробляє сервери на основі процесорів «Ельбрус»), російські компанії змушені будуть шукати способи паралельного імпорту серверів на іноземних процесорах та китайськими аналогами. А місцеві розробники чипів тепер змушені будуть вибирати: знизити технічні характеристики своїх виробів для забезпечення технологічної можливості виробництва на російських фабриках, або продавати свої розробки іноземним партнерам.

Відмітимо, раніше TSMC, яка є найбільшим у світі виробником напівпровідників, зупинила виробництво та відвантаження російських процесорів «Ельбрус». Головними споживачами цих процесорів є російські силові та державні структури. Компанія МЦСТ, якій належать процесори, попала під санкції США. На початку червня ЗМІ повідомили про офіційну заборону влади Тайваню постачати в Росію та Білорусь мікропроцесорів та мікросхем.

В кінці квітня стало відомо, що найбільші російські IT-компанії мають проблеми через дефіцит серверів і систем зберігання даних. За даними Forbes, щоб отримати мікропроцесори та мікросхеми шляхом паралельного імпорту, російським компаніям доведеться переплачувати за них в рази.

«Постачальники мікроелектроніки навіть проводять своєрідні аукціони серед замовників із Росії. Наприклад, один з постачальників поставив умову: щоб отримати заказ в найближчі один-три місяці, замовнику потрібно заплатити в 10 разів більше роздрібної ціни», – розказав видання представник компанії-виробника ІТ-обладнання.


Viewing all articles
Browse latest Browse all 355