Quantcast
Channel: Комп’ютерізація –НАШІ ГРОШІ
Viewing all 355 articles
Browse latest View live

Атомники викинули дешевші фірми з торгів по датацентру за нестачу хитрого сертифікату

$
0
0

ВП «Запорізька АЕС» ДП «НАЕК «Енергоатом» 23 липня за результатами тендеру замовив АТ «Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут «Енергопроект» проектування датацентру за 4,91 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч фірма виконає техніко-економічне обґрунтування нового будівництва Центру обробки даних ВП «ЗАЕС» встановленою електричною потужністю споживача від 100 МВт із можливістю розширення до 2000 МВт. Вона розгляне модульний, стаціонарний, контейнерний типи і контейнерний тип на мобільній платформі та знайде за кожним із типів по чотири можливих постачальника. Метою проекту замовник назвав підвищення коефіцієнту використання встановленої потужності, додаткові маневрові потужності для участі у добовому регулюванні та додатковий розвиток інфраструктури Енергодара.

У технічних вимогах було зазначено, що проектувальник повинен бути сертифікований Uptime Institute (США) чи іншою незалежною експертною організацією за напрямком побудови центрів обробки даних і мати чинний сертифікат. Анонімна фірма у запитанні до процедури вимагала видалити цю умову, вважаючи її дискримінаційною. За її словами, в Україні немає акредитованих організацій по видачі таких сертифікатів. Вона заявила, що за законами України для виконання проектних робіт треба мати тільки кваліфікаційний сертифікат інженерів-проектувальників. Замовник не відповів на запитання. При цьому  закупівлю провели як спрощену/допорогову, тому її не можна було оскаржити в АМКУ.

Дві дешевші фірми відхилили зокрема за відсутність цих сертифікатів. Це ТОВ «МБК Сінергія» із ціною 1,20 млн грн., що вчетверо нижче, і ТОВ «Укренергобудпроект» із ціною 3,00 млн грн., що у півтора раза нижче за ціну від переможця «Енергопроект».

Ще «Укренергобудпроект» не підтвердив досвід проектування будівництва об’єктів класу СС3 та не включив у банківську гарантію несплату забезпечення виконання договору, а «МБК Сінергія» не довела наявність обладнання для інженерно-геологічних вишукувань та подала договори стосовно електромереж, а не датацентрів або аналогічних об’єктів.

Дорожчим конкурентом було одеське ТОВ «Інж-Проект» Інесси Печерської та Олексія Непошиваленка із сертифікатами субпідрядника ТОВ «Шнейдер Електрік Україна».

Закупівлю провели з другої спроби. Перші торги відмінили в червні після відхилення всіх учасників. Причому тоді «Енергопроект» пропонував на 12% нижчу ціну в 4,38 млн грн.

Нагадаємо, у січні «Рівненська АЕС» замовила датацентр за 8,93 млн грн. А в 2020 році Міненерго пропонувало «Енергоатому» розглянути можливість майнінгу криптовалют.

Нині «Енергопроект» на чверть належить Фонду держмайна. Ще 71% акцій має ПрАТ «Міжнародна енергетична компанія», яка належить ПрАТ «Міжнародна інвестиційна група» Марка Дубового – сина екснардепа від «Батьківщини» Олександра Дубового.

Раніше «Міжнародна енергетична компанія» мала чверть акцій, а ще чверть належала «A.S.O. Group OÜ» (Естонія). Членами правління естонської фірми тоді були кияни Олег Віберг та Ганна Шишова, які володіють ТОВ «Мегарон» разом з Оленою Шишовою.

Ще раніше частки приватних акціонерів «Енергопроекту» належали російському ВАТ «Група Е4» і кіпрській «Antosen Ventures Ltd» зі складу російської групи «RU-COM» Михайла Абизова, який колись працював міністром у справах «відкритого уряду» РФ.


Фірма з орбіти мера виграла конкурс мерії на впровадження Е-квитка

$
0
0

Конкурсна комісія Полтавської міськради 10 вересня обрала ТОВ «Фарго Сістемс» переможцем конкурсу на впровадження електронного квитка у громадському транспорті.

Про це пише «Полтавщина».

За право ввести нову систему обліку у місті змагалися дві компанії — полтавська ТОВ «Фарго Сістемс» та київська ТОВ «Смарт-тикет Технолоджи». Після публікування рішень комісії на сайті Полтавської міськради його має схвалити виконком, і вже потім буде підписано договір з «Фарго Сістемс».

Ця компанія зареєстрована лише у травні поточного року. Її власником та керівником є Максим Голдиш — депутат Полтавської міськради 7-го скликання від партії «Совість України», лідером якої у Полтаві був чинний міський голова Олександр Мамай. На минулих виборах Максим Голдиш балотувався до обласної ради по списку від партії «За Майбутнє», лідером якої у Полтаві наразі є також Олександр Мамай. До жовтня 2018 року Максим Голдиш був керівником і власником ТОВ «Трек сервіс контроль» — компанії, яка у 2014-2018 роках виконувала диспетчерську функцію для громадського транспорту Полтави.

Наразі «Фарго Сістемс» виступає дилером київської компанії «Сімбол систем», яка запровадила е-квиток у 16 містах — це Київ, Харків, Кривий Ріг, Краматорськ, Чернігів, Вінниця, Житомир, Рівне, Тернопіль, Івано-Франківськ, Дрогобич, Тростянець, Запоріжсталь, Кишинів, Кокшетау, Самаркард, Фергана.

Київська компанія «Сімбол систем» має кіпрську реєстрацію. Три роки тому вона була субпідрядником компанії «Укр-Спец-Софт», яка вже вигравала аналогічний конкурс на запровадження у Полтаві валідаторів, але їх так і не встановили.

Валідатори «Фарго Сістемс» вироблені у Чехії. Програмне забезпечення — київської компанії «Сімбол систем». Валідатори будуть двох типів: мобільні (схожий на банківський термінал) та стаціонарний.

Оплачувати проїзд також можна декількома способами: транспортною карткою, банківською карткою, готівкою, телефоном. Можна також оплатити смартфоном з чіпом NFC.

«Фарго Сістемс» братиме з кожного квитка 9,9% за обслуговування валідаторів. Тобто, якщо проїзд буде 10 грн, кожна гривня піде на рахунок «Фарго». Це не чистий прибуток, половину складають витрати на обслуговування. З цих 10% потрібно сплатити податки, 2% забирає банк за фінансові операції. У компанії залишиться лише 2% прибутку. Компанія збирається окупити свої витрати через 4-5 років.

«Смарт-тикет Технолоджи» було зареєстроване у липні минулого року. Її бенефіціаром через АТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд «Інтерстеллар»  є Олег Козловський «Смарт-тикет Технолоджи» вказує, що є дотичним до телекомунікаційної компанії «Київстар».

Засновниками ТОВ «Сімбол Системс» (раніше ТОВ «Гексагон Україна») вказана кіпрська «Фріотрон Холдінгс Лімітед» (99,9%) та ТОВ «Ідентех-Україна» (0, 1%).

Пенсійний Фонд модернізує софт на 18 млн грн у фірми сина свого екс-керівника

$
0
0

6 серпня Пенсійний фонд України (ПФУ) уклав договір з ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Медирент» (НВП «Медирент») з модернізації підсистем Інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду за 18,22 млн гривень. Закупівля проводилась за переговорною процедурою Виконати підряд фірма має до кінця 2021 року. Гарантійний строк на розроблене програмне забезпечення складатиме 12 місяців з дати підписання акту приймання-передачі послуг. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Пенсійний фонд ділить майнові права на «Інтегрованої комплексної інформаційної системи ПФУ «ІКІС ПФУ», версія 2» , що забезпечує автоматизацію всіх ключових процесів роботи фонду, з фірмою «НВП «Медирент» за Свідоцтвом про реєстрацію авторського права № 30820 від 30.10.2009 р. Спільною власністю замовник пояснює необхідність проводити всі зміни в системі саме у цього підрядника.

Зараз «модернізацію» зумовили останні пертурбації в законодавстві про пенсійне забезпечення та ведення обліку осіб, що підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, зокрема прийняті в кінці червня закон «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та  закон «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» тощо.

Як зазначається в тендерній документації, при проведенні індивідуального перерахунку учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС будуть враховувати розмір загальних пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, цільової грошової допомоги та інших доплат). Якщо він не досягає в осіб з інвалідністю І групи 10 340,35 гривень, ІІ  групи – 8 272,28 гривень, ІІІ групи – 6 204, 21 гривень, будуть доначисляти щомісячну грошову допомогу в сумі, якої не вистачає до зазначених розмірів пенсій.

ТОВ «НВП «Медирент» засноване у 1995 році у Києві, власниками виступають Юрій Шутка і Роман Коваль. Директор фірми – Юрій Боніславський, який у 2001-2008 роках очолював ДП «Інформаційний центр персоніфікованого обліку Пенсійного фонду України». Раніше його батько Анатолій Боніславський був замголови правління Пенсійного фонду, а у 2011 році – замдиректора вище згаданого ДП.

В 2018 році «Медирент» розробляв для Фонду держмайна Єдину базу даних звітів про оцінку за 830 тис грн. Доступ до бази платний, оцінювачам і нотаріусам його забезпечували чотири приватні електронні майданчики, пов’язані з оточенням Антона Яценка. «Медирент» володіє патентом на програмне забезпечення, що надавало посередницьким майданчикам доступ до бази ФДУ.

В цьому році фірма отримала тендерів на 71,12 млн гривень, в минулому – на 82,07 млн гривень.

Почали витрачати мільярд на ноути для вчителів: Волинська ОДА закупить по 20 тис/од

$
0
0

17 серпня Управління освіти та науки Волинської обласної держадміністрації оголосило про намір укласти договір з ТОВ «Графікапром» з закупівлі 921 ноутбуків на 18,23 млн гривень. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Волинське управління освіти закуповує ноутбуки для шкільних вчителів на виконання постанови Кабінету Міністрів від 21 квітня 2021 року, яка передбачає 1 млрд гривень субвенції «на боротьбу з COVID-19 під час освітнього процесу».

З цієї суми 980 млн гривень виділено безпосередньо на закупівлю ноутбуків вчителям, 20 млн гривень – на закупівлю засобів захисту під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Зараз процес закупівель ноутбуків, що при потребі мають забезпечити в школах дистанційне навчання, лише стартував. В системі «Прозорро» оголошено близько 30 процедур, найдорожча у Департаменту освіти і науки Дніпропетровскої ОДА, що 17 серпня оголосив закупівлю 5 296 ноутбуків на 105,92 млн гривень.

В деяких процедурах потенційні учасники залишили скарги на умови тендерної документації. Найчастіше претензії стосуються вимоги до відеомонітору ноутбуків, на визначений тип матриці IPS.

«Звертаємо вашу увагу, що тип матриці IPS є зареєстрованою торговою маркою компанії LG Display Co., Ltd. (номер патенту 79091568). Пересвідчитись в цьому можна за посиланням https://trademarks.justia.com/790/91/ips-79091568.html Таким чином, жоден виробник, окрім виробника LG, не має право зазначати в технічних характеристиках своїх моніторів тип матриці IPS незважаючи на те, що вони можуть мати ідентичні або кращі технічні характеристики»,- йдеться в скарзі на процедуру Миколаївської ОДА на 35,29 млн гривень очікуваної вартості. У відповіді замовник зазначає, що це твердження не відповідає дійсності, «на ринку України доступні ноутбуки з матрицею IPS від наступних виробників: Acer, ASUS, Dell, HP, Lenovo, MSI, Microsoft, Huawei, Xiaomi та інші, доказом є посилання на один з відомих інтернет-магазинів: https://rozetka.com.ua/ua/notebooks/c80004/20861=6306,6308;36519=48784/».

Учасники оскаржують також необхідність надати листа від виробників ноутбуків та антивірусного програмного забезпечення, або їх офіційних представництв в Україні, що підтверджують статус учасника як їх партнера.

А також вимогу мати власну сервісну мережу у межах однієї області, яка буде здійснювати технічне обслуговування та гарантійний ремонт .

В тендерній документації Волинської ОДА, що вже провела тендер, зазначили, що технічні характеристики техніки визначали керуючись останньою редакцією Типового переліку комп’ютерного обладнання, затвердженого МОН 17 травня 2021 року. Проте деякі вимоги до ноутів у цього замовника виявились вище від нормативів міністерства. Наприклад, вимагались більший розмір монітору та більша потужність батареї.

Технічні характеристики

Типовий перелік МОН

 

Вимоги Управління освіти та науки Волинської ОДА Пропозиція «Графікапром»
процесор 2 ядра, не менше ніж 4 потоки частота не менше 1 Ghz процесор 2 ядра, не менше ніж 4 потоки частота не менше 2,4 Ghz процесор  Intel Pentium 6405U 2 ядра 4 потоки частота 2,4Ghz 2Mb cache
оперативна пам’ять не менше 8GB оперативна пам’ять не менше 8GB оперативна пам’ять

8GB

накопичувач HDD (не менше ніж 500 GB), або SSD (не менше ніж 128 GB) накопичувач HDD ( не менше 1000 GB) або SSD ( не менше 128GB) Накопичувач SSD 128 GB
графічний адаптер дискретний або інтегрований;
DirectX – не нижче версії 11.X
OpenGL – не нижче версії 4.X
графічний адаптер дискретний або інтегрований

Direct не нижче версії 11.Х

Open GL не нижче версії 4.Х

графічний адаптер інтегрований

Direct 12.Х

Open GL версії 4.5

монітор не меньше  14“ не менше ніж Роздільна здатність 1920 x 1080;

Тип матриці IPS

Монітор не менше 15,6’’

Роздільна здатність не менше 1920х1080

Тип матриці IPS

Монітор 15,6’’

Роздільна здатність 1920х1080

Тип матриці IPS

веб-камера нтегрована фронтальна не менше ніж 720 p (1280 x 720) Інтегрована фронтальна не менше 720 р (1280х720) Фронтальна 720р. (1280х720)
батарея не менше ніж 3000 mAh (30 Wh) не менше 5000 mAh, або  не менше 45 Wh 5800 mAh
оперативна система ліцензійний пакет офісного програмного забезпечення на основі ліцензій вільного поширення або пропрієтарний з україномовним інтерфейсом, сумісний з обраною ОС Microsoft Windows 10 Pro Uk Microsoft Windows 10 Pro Uk
Антивірусне програмне забезпечення Антивірусне програмне забезпечення Антивірусне програмне забезпечення Zillya! Антивірсу для Бізнесу версія 1.1.хххх.у

На аукціон за тендером очікуваною вартістю 18,45 млн гривень (або 20 040 гривень за одиницю) подались три учасника: ТОВ «Дістрі Інвайт ІТ», ТОВ «Графікапром» та  ТОВ «Освітні технології» . Перші дві фірми запропонували техніку українського виробника ТОВ «Навігатор Систем»  – ноутбук  Impression 157 ES, фірма «Освітні технології»  – ноути  Acer під номером TMP 215-53 NX.VPREU.01C.

В результаті торгів підряд з дисконтом всього у один відсоток достався «Графікапром», що постачатиме волинським вчителям 921 ноут Impression 157 ES по 19 794 гривень/одиниця. Фактично ця ціна відповідає роздрібній вартості ноуту, зазначеній на сайті фірми-виробника «Навігатор Систем». Там такий ноут коштує 19 980 гривень.

ТОВ «Графікапром» засноване у Києві у 2019 році, основною діяльністю зазначена неспеціалізована оптова торгівля. Директором виступає Анатолій Борсук , власником – Антон Строгов. В минулому році фірма отримала підрядів з постачання у навчальні заклади обладнання та меблів на 249,07 млн гривень. В цьому – на 18, 30 млн гривень.

Виробник ноутбуків ТОВ «Навігатор Систем» зареєстрований у 2019 році, директором та власником фірми виступає Сергій Красношапка. В минулому році «Навігатор Систем» безпосередньо отримав тендерів на 373,68 млн гривень, в цьому – на 28,81 млн гривень.

Ольга Прокопишина, «Наші гроші»

Прикордонники відписали Сподіну ще 30 мільйонів на біометричне обладнання і софт

$
0
0

Військова частина 2428 Державної прикордонної служби України 25 серпня уклала угоду з ТОВ «Спеціальний технологічний моніторинг» про поставку обладнання і програмного забезпечення вартістю 29,89 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До зими модернізують програмно-технічні складові інформаційно-телекомунікаційної системи прикордонного контролю «Гарт-1» ДПСУ розробки ПрАТ «Банкомзв’язок».

Мова про розпізнавання облич. Перелік обладнання і софту наведено у таблиці нижче.

Веб-камера Logitech HD Webcam C920 із розподільчою здатністю 1280х720, кабелем USB і універсальним гнучким тримачем Acprof mj12 коштують 5 376 грн. В інтернет-магазинах їх продають по 2 633-4 999 грн., а тримач – по 372 грн., тобто ціна відповідає роздрібній.

Закупівлю провели за переговорною процедурою з метою захисту прав інтелектуальної власності. Адже саме ця фірма володіє деклараційними патентами, технічними умовами на виробництво та авторськими правами на основні складові комплексів «Гарт-1». Вона має свідоцтва про реєстрацію авторського права на софт модулів «Гарт-1/П_faceID» від червня 2021 року та «Гарт-1/П_FRP» від серпня 2021 року, а також цілу низку патентів.

Замовник послався на довідку від Торгово-промислової палати про єдиного виробника та постачальника і висновок ДП «Укрпромзовнішекспертиза». У висновку сказано, що ціна веб-камери ринкова, тоді як ціни решти обладнання і софту держпідприємству невідомі.

Київська фірма «Спеціальний технологічний моніторинг» належить Сергію Сподіну, Андрію Тимощуку та В’ячеславу Старікову. Вони ж із Людмилою Дяченко та Сергієм Балаєм є кінцевими бенефіціарами згаданого розробника системи «Гарт-1» – компанією «Банкомзв’язок». Її акціонером вказаний багамський офшор «Дітел, інк.» («Ditel, inc.»).

Навесні 2021 року «СТМ» уже отримала два підряди прикордонників стосовно системи «Гарт-1»: щодо технічної підтримки на 17,18 млн грн. та щодо утримання і ремонту на 2,36 млн грн. А перед тим всі замовлення щодо «Гарт-1» отримував «Банкомзв’язок».

Найменування товару Склад товару Кількість, од Ціна, грн./од.
Устаткування для доукомплектування серверного обладнання центральної підсистеми ПТК АПК «Гарт-1/П» для збереження зображень обличь особи під час проходження прикордонного контролю Спеціальний програмний модуль для встановлення на серверах центральної підсистеми ІТС «Гарт-1/П» – «Гарт- 1/П_faceID» для збереження зображень облич осіб, зчитаних з зони візуального контролю (VIZ) та/або безконтактної мікросхеми (RFID-чипа) паспортного документа та облич осіб, зафіксованих з використанням стандартної веб-камери під час проходження прикордонного контролю, ліцензія на один комплекс 1 1 808 100
Сервер PowerEdge R640

2х Intel Xeon Silver 4214R, 12С/24Т, 9.6GT/s,

16.5М Cache, Turbo, HT (100W) DDR4-2400;

8x 32GB RDIMM, Dual Rank;

2x 32GB microSDHC/SDXC Card;

5x 960GB SSD SATA Mix Use 6Gbps 512 2.5in Hot-plug AG Drive;

8 Standard Fans for R640;

IDSDM and Combo Card Reader;

Dual, Hot-plug, Redundant Power Supply (1+1), 750W;

iDRAC9,Enterprise;

Intel X710 Dual Port 10GbE SFP+ & i350 Dual Port 1 GbE, rNDC;

ReadyRails Sliding Rails With Cable Management Arm;

Parts Only Warranty 12 Months;

ProSupport and Next Business Day Onsite Service Extension, 24 Month(s);

ProSupport and Next Business Day Onsite Service Initial, 12 Month(s),

Операційна система – Debian 10.0

2 397 618
Система зберігання даних Unity ХТ380 Hybrid2 Unity SYSPACK 4X1.8TGB 10K SAS 25X2.5; 21xUnity 1.8TB 10K SAS 25X2.5 DRIVE;

Unity CNA 4x10GbE OPT SFPs;

Pair of C13/C14 cables (Highline Power) or C19/C20 cables (480/680 bowline Power) included with DPE;

Parts Only Warranty 12 Months, 12 Month(s); ProSupport and Next Business Day Onsite Service Initial, 12 Month(s);

ProSupport and Next Business Day Onsite Service Extension, 24 Month(s);

ProSupport Next Business Day Software Support, 36 Month(s)

1 616 556
Спеціальне програмне забезпечення для доукомплектування АРМ «Інспектор-С», АРМ «Старший зміни» на базі зчитувача документів типу «Кондор 7029.110» з вбудованим комп’ютером і з установленим СПЗ «е-ІнспекторПро» з функціями біометричного контролю, ліцензія на один комп’ютер 450 53 896
Обладнання для доукомплектування АРМ «Інспектор-С», АРМ «Старший зміни» на базі зчитувача документів типу «Кондор 7029.110» з вбудованим комп’ютером і з установленим СПЗ «е-ІнспекторПро» з функціями біометричного контролю Веб-камера Logitech HD Webcam C920 із розподільчою здатністю 1280х720 пікселів, кабелем USB та універсальним гнучким тримачем Acprof mj12 450 5 376

 

Систему автофіксації порушень ПДД удосконалять програмісти з зарплатою 800 грн на годину

$
0
0

Державне агентство інфраструктурних проектів України (Укрінфрапроект) 16 вересня уклало угоду з ТОВ «Оллі Транс» про удосконалення системи фіксації порушень правил дорожнього руху вартістю 36,42 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч фірма доопрацює програмне забезпечення «Системи фіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі», зокрема додасть нові функціонали, підсистеми і модулі тощо. Ще передбачено створення комплексної системи захисту інформації (КСЗІ), котра має пройти державну експертизу.

Послуги надаватимуться дистанційно, а також за адресою ДУ «Центр інфраструктури та технологій МВС України». Обсяг замовлення складає 45 700 людино-годин по 797 грн.

Таким чином, місячна заробітна плата одного фахівця може становити близько 128 тис грн., якщо вважати, що він працюватиме по вісім годин протягом п’яти днів на тиждень.

Закупівлю провели за переговорною процедурою з посиланням на необхідність захисту прав інтелектуальної власності. Фірма «Оллі Транс» є розробником «Системи фіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі». Вона має свідоцтво №99967 від 25 вересня 2020 року про реєстрацію авторського права на цей софт. Тому ДП «Одеський науково-дослідний інститут зв’язку» видало експертний висновок, що послуги може надати лише вона.

Замовник вважає, що заміна постачальника може спричинити такі негативні наслідки, як несумісність софту, який введено в експлуатацію та функціонує як високонавантажена система обробки даних. Мовляв, оновлювати і змінювати софт можуть лише розробники чи уповноваженими на це кваліфікованими фахівцями, що знають побудову системи.

Крім того, з 2011 року фірма «Оллі Транс» має авторські права на Комплекс відеофіксації транспортних засобів з розпізнаванням номерних знаків та перевіркою за розшуковими реєстрами «Відеоконтроль-Рубіж». Із ним взаємодіє система, про яку мова у цій новині.

Столичною «Оллі Транс» володіє ТОВ «Оллі Інвест» Каті Фокіної та Максима Хімченка, а раніше – ще й кіпрської «Галаксус Ентерпрайзіз Лімітед». Хімченко є автором патенту на згаданий «Комплекс відеофіксації транспортних засобів з розпізнаванням номерних знаків та перевіркою за пошуковими реєстрами «Відеоконтроль-Рубіж», який належить «Оллі Транс». Саме ці комплекси ДАІ закуповувала в «Оллі Транс» за часів Януковича.

Крім того, Фокіна та Хімченко також володіють ТОВ «Українські системні інновації» разом з Ігорем Ільєнком. Цією компанією, яка в 2020 році продала Укрінфрапроекту нові комплекси автофіксації порушень правил дорожнього руху «Каскад 3», керує Данило Сергійович Ферлій. Він був позаштатним помічником нардепа Владислава Бухарєва у період з 2014 року. У 2019 році  президент Володимир Зеленський ненадовго призначав Бухарєва головою Служби зовнішньої розвідки і начальником ГУ по боротьбі з корупцією СБУ. А в 2020 році Бухарєв став радником тодішнього міністра МВС Арсена Авакова.

«Epic Games» не зміг довести, що «Apple» монополіст. Але пробив велику діру у «App Store»

$
0
0

Текст: Юлія Коробова, експертка «Ліги антитрасту»

Засновники iPhone більше не можуть забороняти стороннім розробникам альтернативні методи оплати в обхід App Store. Суд постановив, що Apple повинна змінити свої правила оплат App Store протягом 90 днів, до 9 грудня.

Саме цього й добивались розробники гри Fortnite, коли в серпні 2020 додали в мобільну версію гри новий спосіб оплати без комісії Apple. В Epic Games розраховували створити новий світовий порядок, де, за бажанням, користувачі можуть платити розробникам контенту напряму.

App Store Apple – єдиний спосіб встановити програмне забезпечення на мобільну операційну систему Apple – iOS. Розробники, які виготовляють програмне забезпечення для iOS, повинні дотримуватися правил Apple та користуватися її платіжною системою, яка стягує комісію за продажі.

Правила Apple передбачають, що додатки, які пропонують ігрові валюти, повинні використовувати механізм купівлі тільки через додаток App Store. Заборонено застосовувати кнопки, посилання або інші заклики використовувати інші способи оплати, не схвалені Apple.

Ці правила розробник порушив, застосувавши свій спосіб оплати гри.

Спочатку Epic надіслав лист до Apple з проханням дозволити відкрити конкуруючий магазин Epic Games Store на iOS.

Це відкрило б двері для інших ринків додатків та ігор на iOS, включаючи додаток Facebook Gaming, а також послуги Microsoft xCloud та Google Stadia та змусило б App Store конкурувати з цими магазинами. У результаті розробники мали б більш сприятливі умови розподілу доходу. Це, звичайно, категорично заборонено в інструкціях Apple. І він відмовив в проханні Epic.

Epic Games, в обхід вимог Apple таки впровадив власну систему оплат у грі, за що Apple видалив додаток Fortnite з App Store. В результаті компанії опинилися в суді.

Захисники Apple звинувачують Epic у спробах використати правову систему, щоб примусити виробника iPhone укласти унікальну угоду, яка піде на користь Epic. Apple же наполягає на тому, що він дотримується своїх правил і не робить винятків. Це, вочевидь, не завжди так: електронні листи, опубліковані Комітетом судової влади Палати представників США, показують обмін між керівником Apple та Джеффом Безосом, генеральним директором Amazon, в якому Apple пропонує Безосу знижену ставку в 15%. (Безос, до речі також володіє виданням «The Washington Post»).

Юристи Apple все ж назвали судове рішення «гучною  перемогою». Адвокат Apple Річард Дорен сказав, що те, що робив Epic – схоже на похід в магазин, коли покупець бере копію програмного забезпечення з полиці, а потім скаржиться на те, що йому доведеться платити в касі.

Суд визнав, що Apple не монополіст. І Fortnite правомірно видалили з App Store після додавання альтернативного способу оплати. Однак, суддя також постановив, що Apple не може утримати розробників від спрямування клієнтів на альтернативні способи оплати за межами свого App Store.

Epic Games вже виплатила Apple $6 млн, про що написав в Twitter генеральний директор Epic Games Тім Суіні (Tim Sweeney). Сума штрафу включає 30% від доходу, отриманого від мобільної гри Fortnite з використанням власної системи оплати. Невдовзі після того, як Fortnite видалили, компанія Epic Games все ще могла отримувати платежі від користувачів, які вже встановили гру. За цей час гра принесла розробникам більше $12 мільйонів доларів. Решта штрафу – це  30% прибутку, отриманого Epic Games до дати винесення судового рішення. В результаті вийшла сума в $6 млн.

Epic Games вже почали дозволяти гравцям здійснювати покупки у програмі Fortnite безпосередньо через Epic, а не через додаток Apple. Опція прямого платежу вже доступна у США, Канаді, Австралії, Франції, Німеччині, Іспанії та Великобританії.

На думку експертів, Apple може втрачати від 1 до 4 мільярдів доларів на рік, в залежності від того, скільки розробників почне застосовувати нову політику. Компанія Apple уже заявила, що теж збирається подавати апеляцію у відповідь на таке рішення суду.

У своєму твіті Тім Суіні сказав, що рішення не було «перемогою для розробників чи користувачів» і що Epic продовжить «боротьбу за чесну конкуренцію серед способів оплати в середині мобільних додатків і магазинів для мільярда користувачів». Epic Games подала апеляцію на це рішення, тому  спір між двома компаніями далекий до завершення.

Схоже попереду на нас чекає захоплююча битва «маленьких хлопців» проти «великих»,  антимонопольних законів проти монопольного надприбутку, бо Epic Games має грандіозні амбіції радикально змінити закриту екосистему iPhone, ну, або хоча б відновити «Fortnite» на iOS.

 

Юлія Коробова, експертка “Ліги антитрасту”

Для МВС купили систему «Безпечна країна» із розпізнаванням облич за 197 мільйонів

$
0
0

Державне агентство інфраструктурних проектів України (Укрінфрапроект) 11 жовтня за результатами тендеру замовило ТОВ «АйТі-Солюшнс» обладнання і софт платформи «Безпечна країна» за 196,60 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч для МВС мають поставити обладнання і софт для створення центральної ланки цифрової платформи «Безпечна країна», зокрема засоби захисту інформації. Обладнання коштує 117,60 млн грн., а софт – 79,00 млн грн. Ціни окремих частин не оприлюднено.

Софт зокрема включає системи розпізнавання облич, поведінкової аналітики, аналітики розслідувань, керування інформацією та безпекою. Гарантійний строк складає три роки.

Платформа має дозволити персоналу, який займається охороною та безпекою, керувати технологіями, робочою силою, інцидентами та процедурами в повсякденній роботі та у надзвичайних ситуаціях. Вона забезпечить взаємодію усіх органів влади. Її закупили згідно Державної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху до 2023 року.

Виробниками є «BriefCam» (Ізраїль), «Herta» (Іспанія), «Octopus» (Ізраїль), «Veeam» (Швейцарія), «VMWare» (Ірландія), «Cisco» (США), «Lenovo» (Китай), «Dell» (США), «Samsung» (Корея), «NetApp» (США), «4thewall» (Туреччина), «Інкорсофт» (Україна).

ДАСУ заявила, що замовник мав відхилити усіх трьох учасників. Мовляв, надані ними авторизаційні листи від виробників не містять інформації щодо можливості укладання учасниками договорів про постачання товару в Україні, що суперечить умовам торгів.

ТОВ «Інженіринг-Аналітика» скаржилось на вимогу, яку вважало дискримінаційною,  а саме щодо підтримки пропрієтарних протоколів EIGRP та HSRP, розробником яких є «Cisco». Але адмінколегія вирішила, що фірма не обґрунтувала порушення своїх прав.

Формальна економія склала 2% відносно очікуваної вартості закупівлі в 200,00 млн грн.

Конкурентами були ТОВ «Е-Лайт» Романа Шуппа, Тетяни Острецової та японців Сатоші Мішіми і Тацуо Ягучі та ТОВ «Літер Інтеграція» Миколи Жандорова, Юрія Бойка (не плутати з нардепом від «ОПЗЖ»), Валерія Кірмасова, Якова Попова і Дмитра Мельченка.

Столичний переможець «АйТі-Солюшнс» належить директору Сергію Багрію та Сергію Хачиньяну, які володіють ще однією фірмою з подібною назвою ТОВ «АйТі-Рішення».

Нагадаємо, із 2019 року «Айті-Солюшнс» згадується в кримінальному провадженні ДБР проти співробітників Департаменту охорони державної таємниці і ліцензування СБУ щодо можливого хабарництва. На думку слідства, сбушники в кінці 2018 року «організували та впровадили механізм систематичного вимагання та одержання неправомірної вигоди» від фірм, у яких проводили планові та позапланові перевірки режимно-секретної діяльності.

Найменування Склад Кількість, од.
Програмний комплекс – 79 000 000 грн. без ПДВ
Система керування інформацією та безпекою Програмна продукція OCTOPUS SafeCountry 1
Система розпізнавання облич Програмна продукція Herta BioSurveillance NEXT 15
Програмна продукція Herta BioSurveillance Master 1
Програмна продукція Herta BioAlarm 1
Програмна продукція Herta BioCom 1
Програмна продукція Herta BioDatabase 1
Програмна продукція Herta BioMail 1
Програмна продукція Herta BioCompare 1
Програмна продукція Herta BioFinder 1
Програмна продукція Herta BioDatabase на 100.000 осіб 1
Програмна продукція Herta 5Serv-05-HES3 1
Система поведінкової аналітики Програмна продукція Incoresoft VEZHA Traffic Analytics 100
Програмна продукція Incoresoft VEZHA Traffic of People 50
Програмна продукція Incoresoft VEZHA Crowds of People 50
Програмна продукція Incoresoft VEZHA Object in Zone 100
Програмна продукція Incoresoft VEZHA HEAT MAP 50
Програмна продукція Incoresoft VEZHA Fire Detect 50
Система аналітики розслідувань Програмна продукція BriefCam Insights 1
Програмна продукція BriefCam Camera Add-on 300
Програмна продукція BriefCam RESPOND Channel Add-on up to 100 channels of Cameras 1 5
Програмна продукція BriefCam REV1EW/RESPOND User Pack Additional Concurrent User ( 1 ) 1
Програмна продукція BriefCam RESEARCH User Pack of Named Users 5 (1 x Editor; 4 x Viewer) 1
Програмна продукція BriefCam Annual Maintenance – 1 Year 1
Апаратний комплекс – 117 600 000 грн. із ПДВ
Сервер тип 1Д Сервер Lenovo ThinkSystem SR650 V2 (у складі: Gold 6346 – 2шт., 32GB DDR4 – 16шт„ 8xSFF, 940-Ібі 8GB, 80GB m.2 SSD – 2шт., Е810 10/25GB 2port – 2 шт., 1100W – 2шт., ХСС Ent, Ess Service – 3Yr 24×7 4Hr Resp + YDYD, WinServer2019DC 16Core, WinServer2019DC 2Соге – 8шт. ,WinSvrDevCAL (5 Dev), SQL Serv2019Std 4Core) 5
Сервер тип 2Д Сервер Dell EMC PowerEdge R750 (у складі: Gold 6346 – 2шт., 32GB – 4шт., 1,92TB SSD MU – 10шт., PERC H755, 16SFF, BOSS-S2, M.2 480GB – 2шт., 10/25GbE SFP28 DP – 2шт„ iDRAC9Ent, 1400W RPS – 2шт„ 3 Yr PS 4Hr KYHD, WinServer2019Std 16Core, WinServer2019Std 2Core – 8шт.) 6
Сервер тип 3Д Сервер Lenovo ThinkSystem SR650v2 (у складі: Gold 6346 – 2шт., 32GB DDR4 – 4шт., 8xSFF, 940-8І 4Gb, 960Gb SATA SSD – 2шт., E810 10/25GB 2port – 2шт., RTX6000 24GB – 2шт., 1800W – 2шт., XCC Ent, Ess Service – 3Yr 24×7 4Hr Resp + YDYD, WinServer2019Std 16Core, WinServer2019Std 2Core – 8шт.) 2
Сервер тип 4Д Сервер Lenovo ThinkSystem SR650v2 (у складі: Gold 6334 – 2шт., 32GB DDR4 – 4шт„ 8xSFF, 940-8І 4Gb, 960Gb SATA SSD – 2шт., E810 10/25GB 2port – 2шт., RTX6000 24GB, 1800W – 2шт., XCC Ent, Ess 3Y 4h resp + YDYD, WinServer2019Std 16Core) 2
Сервер тип 5Д Сервер Dell EMC PowerEdge R750 (у складі: Gold 6346 – 2шт., 32GB – 4шт., 960GB SSD MU – 2шт., PERC H755, 16SFF, NVIDIA Ampere A40 – 2шт., 10/25GbE SFP28 DP – 2шт., iDRAC9Ent, 2400W RPS – 2шт., 3Yr PS 4Hr KYHD) 5
Система зберігання даних тип 1Д Система зберігання даних NetApp FAS8300 НА System (у складі: 3.8TB SSD – 12шт., 960GB SSD – Зшт., 10TB HDD – 36шт.) 1
Система зберігання даних тип 2Д Система зберігання даних NetApp Е2800А (у складі: 16ТВ- 12шт.) 1
Система зберігання даних тип 3Д Система зберігання даних NetApp Е5700А (у складі: 16ТВ-330шт., 12Gb, 4x25Gb НІС, DE460C – 5шт.) 1
Мережева фабрика тип 1Д Комплект мережевих контролерів АРІС Cluster with virtual АРІС (у складі: APIC-SERVER-M3, AP1C-PCIE-C25Q-04,APIC-PSU1-770W – 2шт„ CON-SSSNT-APICCLXS) – 1 од. Мережевий комутатор Cisco Nexus N9K-C9332C АСІ & NX-OS Spine, 32р 40/100G & 2р 10G (у складі: CON-3SNT-N9KC9332) – 2 од. Мережевий комутатор Cisco Nexus N9K- С93180YC-FX, 48р 10/25G SFP+, 6р 100G QSFP, MACsec (у складі: ACI-AD-XF, CON-SSSNT- N93YCFX, CON-ECMUS-ACIADXF) – 2 од. 1
Мережевий комутатор тип 1Д Мережевий комутатор Cisco Catalyst 9200L 24- port data, 4 x 10G, Network Essentials (у складі: C9200L-DNA-E-24-3Y, CON-3SNT-C920L4XE) 1
Мережевий комутатор тип 2Д Мережевий комутатор Cisco Catalyst 9200L 48- port data, 4 x 10G, Network Essentials (у складі:, C9200L-DNA-E-48-3Y, CON-3SNT-C920L4XE) 1
Міжмережевий екран тип 1Д Міжмережевий екран Cisco Firepower 4112 NGFW Appliance, 1U, 2 x NetMod Bays (y складі:, FPR4K-PWR-AC-1100, CON-3SNT- FPR41FWK, L-FPR4112T-TMC-3Y) 1
Робочі станції тип 1Д Персональний комп’ютер DELL OptiPlex 7090 Tower (у складі: Intel i7-10700, 16GB, M.2 512GB, 2TB SATA, ODD, NGF GTX 1660S 6GB, kbm, W10P, 3Y NBD) 2
Робочі станції тип 2Д Робоча станція DELL Precision 5820 Tower (у складі: Core І9-10900Х, 8GB-2шт., М.2 256GB, 8TB SATA, Dual Nvidia Quadro RTX4000 8GB, kbm, W10P, 3YNBD) 4
Робочі станції тип 3Д Робоча станція DELL Precision 5820 Tower (у складі: Core І9-10900Х, 16GB-2шт., М.2 256GB, 8TB SATA, Nvidia Quadro RTX6000 24GB, kbm, W10P, 3Y NBD) 1
Монітор тип 1Д Монітор LCD 23.8″ DELL 5
Монітор тип 2Д Монітор LCD 43″ DELL U4320Q 8
Відеостіна тип 1Д Дисплей Samsung LH55 – 9 од Відео-контролер 4THEWALL Curve – 1 од Кріплення Samsung WMN-55VD 1
Сервер тип 1К Сервер Lenovo ThinkSystem SR650 V2 (у складі: Gold 6346 – 2шт., 32GB DDR4 – 16шт., 940-16І 8GB, 480GB m.2 SSD – 2шт„ E810-DA2 2-port – 2шт., 1100W – 2шт., Essential Service – 3Yr 24×7 4Hr Resp + YDYD, WinServer2019DC 16Core, WinServer2019DC 2Core – 8urr.,WinSvrDevCAL (5 Dev), SQL Serv2019Std 4Core) 3
Система зберігання даних тип 1К Система зберігання даних NetApp FAS2750,HA (у складі: 960GB,SSD – 24шт.) 1
Система зберігання даних тип 2К Система зберігання даних NetApp Е2800А (у складі: 8ТВ – 12шт.) 1
Мережевий комутатор тип 1К Мережевий комутатор Cisco Nexus N9K- C93180YC 24p 1/10/25G& 6р 40/100G (у складі: QSFP-100G-CU3M – 2шт., NXOS-ES-XF, CON- 3SNT-N9K0C943) 2
Мережевий комутатор тип 2К Мережевий комутатор Cisco Catalyst 9200L 24- port data, 4 x 10G,Network Essentials (у складі: C9200L-DNA-E-24-3Y, SFP-10G-SR-S,CON- 3SNT-C920L4XE) 2
Міжмережевий екран тип 1К Міжмережевий екран Cisco Firepower 2130 NGFW Appliance, 1U, 1 xNetMod Bay (у складі: FPR2K-PWR-AC-400, CON-3SNT-FPR2130W, L- FPR2130T-TMC-3Y) 1
Робочі станції тип 1К Персональний комп’ютер DELL OptiPlex 7090 Tower (у складі: Intel i7-10700, 16GB, М.2 512GB, 2TB SATA, ODD, NGF GTX 1660S 6GB, kbm, W10P, 3Y NBD) 2
Робочі станції тип 2К Робоча станція DELL Precision 5820 Tower (у складі: Core І9-10900Х, 8GB-2шт., M.2 256GB, 8TB SATA, Dual Nvidia Quadro RTX4000 8GB, kbm, W10P, 3YNBD) 4
Робочі станції тип 3К Робоча станція DELL Precision 5820 Tower (у складі: Core І9-10900Х, 16GB-2шт., M.2 256GB, 8TB SATA, Nvidia Quadro RTX6000 24GB, kbm, W10P, 3Y NBD) 1
Монітор тип 1К Монітор LCD 23.8″ DELL 5
Монітор тип 2К Монітор LCD 43″ DELL U4320Q 8
Відеостіна тип 1К Дисплей Samsung LH55 – 9 од. Відео контролер 4THEWALL Curve – 1 од. Кріплення Samsung WMN-55VD 1
Комплект додаткового програмного забезпечення VMware vSphere 7 Enterprise Plus for 1 processor License for 3Yr S&S – 28 од.

VMware vCenter Server 7 Standard for vSphere 7 (Per Instance) License for 3Yr – 2 од.

Veeam Availability Suite Perpetual Universal License with 3 years of production support included -6 од.

1

 


Для оновлення дата-центру МВС накупили американського обладнання на 95 мільйонів

$
0
0

Державне агентство інфраструктурних проектів України (Укрінфрапроект) 6 жовтня за результатами тендеру замовило ТОВ «Е-Лайт» обладнання на 94,70 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч модернізують центр обробки даних «Системи фіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі» та Акредитованого центру сертифікації ключів (від «НГ»: АЦСК МВС). Обладнання виробництва компаній «Cisco», «F5 Networks» і «NetApp» (США) поставлять на адресу ДУ «Центр інфраструктури та технологій МВС України». Повний перелік зі складом та цінами наведено в таблиці нижче. Гарантійний строк на нього становитиме три роки.

Ціна договору всього на 1% нижча від очікуваної вартості закупівлі в 96,00 млн грн.

Конкурентами були ТОВ «АйТі-Солюшнс» Сергія Хачиньяна та Сергія Багрія і ТОВ «Інтегріті Візіон» Олексія Наконечного, Ераджа Давлятова та Інни Соловйової.

Засновниками столичної «Е-Лайт» («E-Light») є Роман Шупп, Тетяна Острецова та японці Сатоші Мішіма і Тацуо Ягучі, керує нею Віктор Русак. Вона створила ГС «Інтернет речей Україна» із ТОВ «СВ-Консалтинг» Олега Стефанюка та ТОВ «Інтернет речей Україна» Олега Стефанюка, Сергія Одинця, компанії «Брайт Ера Трейдінг Лімітед» («Bright Era Trading Limited», Кіпр) та екс-голови правління ПрАТ «Київстар» Ігоря Литовченка.

Із 2013 року фірма взяла підрядів переважно НБУ й Укрінфрапроекту на 281,14 млн грн.

Найменування товару Кількість, од. Ціна, грн./од. із ПДВ
Комплекс захисту прикладних додатків та балансування навантаження F5 BIG-IP i5600 LTM, AWF, Threat Campaigns 3Y, Level 1-3 Premium Service 3Y, 2x PSU 1 26 430 000,00
Система збереження даних NetApp FAS8700 HA System, 12G, 48×1.8TB HDD, 12G, 24×3.8TB SSD 1 28 822 401,00
Система гібридного аналізу шкідливого програмного забезпечення Cisco Threat Grid M5 Model Hardware (у складі TGA-LIC-K9 Cisco Threat Grid L for TG Appliance – 500 шт., 3Y NBD) 1 3 970 398,60
Сервер інфраструктурних сервісів Cisco UCS C240 M512 LFF (у складі Intel Xeon 5220R 2.2Ghz 24Core – 2 шт., 64Gb DDR4-2933-MHz – 4 шт., Cisco UCS 1600W AC Power Supply – 2 шт., 1.9TB SSD 12G SAS – 2 шт., 6TB HDD 12G SAS – 12 шт., 240GB SATA M.2 – 2 шт., Cisco Boot optimized M.2 Raid controller, Cisco UCS VIC 1455 Quad Port 10/25G SFP28, Cisco 12G Modular Raid controller with 2GB cache, VMW-VSP-STD-3A – 2 шт., VMW-VCS-STD-3A, 3Y NBD) 1 3 259 200,00
Мережевий екран Cisco FPR2140-NGFW-K9 (у складі L-FPR2140T-TM-3Y, 3Y NBD) 2 2 908 000,20
Маршрутизатор Cisco ASR1001X-20G-K9 (у складі MEMUSB-1024FT, 3Y NBD) 2 1 747 200,00
Мережевий комутатор (тин №1) Cisco Nexus N9K-C93180YC-EX (у складі NXOS-AD-XF, 3Y NBD) 2 1 157 940,00
Система керування пристроями безпеки Cisco FMC1600-K9, 3Y NBD 1 1 134 000,00
Мережевий комутатор (тип №2) Cisco Catalyst C9200L-48T-4X-E (у складі RWR-C5-125WAC/2, C9200L-STACK-KIT, 3Y NBD) 1 280 002,00
Блейд система з серверним обладнанням у складі: 1  
серверний вузол Cisco UCS B200 M5 Blade (у складі Intel Xeon 6248R – 2 шт., 128G DDR4-2933-MHz – 6 шт., 240GB SSD SATA M.2 – 2 шт., Cisco Boot optimized M.2 Raid controller, Cisco UCS VIC 1440 modular LOM for Blade Servers, Cisco UCS Port Expander Card (mezz) foer VIC, VMWVSPSTD-3A – 2 шт., 3Y NBD) 6 2 566 200,00
шасі для встановлення серверів-лез Cisco UCS 5108 Blade AC2 (у складі 2500W Platinum AC Hot Plug Power SupplyDV – 4 шт., USC 2408 I/O Module – 2 шт., 3Y NBD) 1 957 600,00
конвергентний комутатор Cisco UCS Fabric Interconnect 6454 (у складі UCSPSU-6332-AC – 2 шт., 3Y NBD) 2 1 412 601,00
Усього   94 702 284,00

 

Для оновлення Єдиної інформаційної системи МВС накупили серверів на 69 мільйонів

$
0
0

Державне агентство інфраструктурних проектів України (Укрінфрапроект) 8 жовтня за результатами тендеру замовило ТОВ «Амайнд» серверів на 68,50 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч на адресу ДП «Інфотех» МВС мають поставити програмно-апаратний комплекс серверного обладнання для модернізації Єдиної інформаційної системи МВС. Обладнання коштує 36,85 млн грн., а софт – 31,65 млн грн. Виробниками є фірми «Lenovo» (Китай) і «Cisco» (США). Ціни складових частин не оприлюднено. Гарантія становить три роки.

Конкурентами були ТОВ «ІТ-Інтегратор» Надії Омельченко, ТОВ «ЕсАй Біс» Бориса Дона, Тетяни Артеменко та Світлани Самогулової і ТОВ «АйТі Бізнес Солюшн» Дмитра Моісеєва. Ціна угоди лише на 2% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 70,00 млн грн.

Столична «Амайнд» (стара назва «Гартен-Консалтинг») належить директору Андрію Трофімчуку і Михайлу Никоненку. Раніше засновником фірми був Армен Григорян.

У березні 2020 року поліція почала кримінальне провадження №162020100000000659 проти службовців Департаменту земельних ресурсів КМДА, КП «Київський інститут земельних відносин» Київради і «Гартен-Консалтинг». Слідство вважає, що в 2019 році комунальники придбали в цієї компанії обладнання та софт за завищеними цінами.

Найменування товару Ціна, грн./к-т (обладнання із ПДВ, софт без ПДВ)
Сервер Lenovo Server ThinkAgile HX3320 Appliance, XClarity Pro, Per Endpoint w/3 Yr SW S&S, Essential Service – 3Yr 24×7 24Hr Resp + YDYD HXx32x з технічною підтримкою виробника Lenovo Professional Service Unit – ThinkAgile HX Deployment – Base – 10 шт.

Комутатор Cisco Nexus 3232C 32 x 100G, N3K-ES-XF, CON-3SNTP- C3232C – 2 шт.

Кабель Cisco QSFP to 4xSFP10G Passive Copper Splitter Cable, 3m – 20 шт.

Кабель Cisco 100GBASE-CR4 Passive Copper Cable, 1m – 4 шт.

Кабель Cisco 40GBASE-CR4 Passive Copper Cable, 1m – 2 шт.

Кабель Cisco 40GBASE Active Optical Cable, 10m – 4 шт.

Кабель Cisco 100GBase QSFP to 4xSFP25G Passive Copper Splitter Cable, 3m – 8 шт.

Кабель Cisco QSFP to 4xSFP10G Active Copper Splitter Cable, 10m – 2 шт.

Серверна шафа Rack 42U 1200mm Deep Static Rack – 1 шт.

Блок розподілу живлення DPI Universal 7 С13 PDU – 4 шт.

Блок безперебійного живлення UPS 8000/11000 6U Rack and Tower/EBM BS – 1 шт.

36 849 513
Програмна продукція Lenovo Nutanix Core_Flash Software Nutanix Flow, Per Node w/3Yr Support – 10 шт.

Програмна продукція Lenovo Nutanix Core_Flash Software Ultimate, 3Yr Maintenance and Support – 10 шт.

Програмна продукція Lenovo Nutanix Flow, Per Node w/3Yr Support – 6 шт.

Програмна продукція Lenovo Nutanix Pro to Ultimate Upgrade – 6 шт.

Програмна продукція Cisco CON-3ECMU-N3KESXF – 2 шт.

31 650 487
Усього: 68 500 000

 

СБУ дала 110 млн на визначення тональності інформаційних повідомлень в інтернеті

$
0
0

Служба безпеки України 18 жовтня підписала договір із ТОВ «С-Монітор» про поставку обладнання та софту на 110,19 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять пакет модернізації програмно-апаратного комплексу спеціального призначення («СПАК»). Також його підключать, налаштують і випробують. Крім того, постачальник проведе навчання для співробітників замовника. Гарантія становить рік.

За даними сайту постачальника, «S-Monitor» – це система інтернет-моніторингу в режимі реального часу з автоматичним визначенням тональності інформаційних повідомлень.

Закупівлю провели за переговорною процедурою з посиланням на «необхідність захисту прав інтелектуальної власності». В обґрунтуванні сказано, що «С-Монітор» має досвід реалізації проектів у галузі системної інтеграції та захисту інформації. Це авторизований ексклюзивний постачальник апаратно-програмних продуктів спецпризначення в Україні, який може повністю реалізувати технічні вимоги СБУ із правовим забезпеченням захисту інтелектуальної власності на модернізацію СПАК. Компанія продовжувала розробки у цій сфері та вдосконалювала програмні засоби для реалізації аналогічних функцій обробки інформації з відкритих джерел. Зокрема такі засоби були впроваджені у комп’ютерній програмі «S-Monitor», виключні авторські права на яку належать компанії «С-Монітор».

Столичною «С-Монітор» володіє та керує Олена Бондар. Колись ця компанія під назвою «Укрінфоінвест» займалась нерухомістю, а її засновниками були академік і професор НТУ «КПІ ім. І. Сікорського» Дмитро Ланде та гендиректор групи «Ліга» Дмитро Бондаренко.

Резніченко після повторної перевірки Мінцифри купив ноутбуки для вчителів за 100 мільйонів у радника Філатова

$
0
0

Департамент освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації 19 жовтня за результатами тендеру замовив ТОВ  Виробнича фірма «Сервіс» ноутбуки на загальну суму 104,68 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Фірма поставить 5296 ноутбуків HP 250 G8 Pent7505/ 8Gb/ SSD 128GB/ 15.6FHD/ Win10Pro (45S00ES). Спочатку за результатом тендера їх ціну встановили 19,77 тис грн за штуку. Але відразу уклали додаткові угоди про зменшення ціни до 18,20 тис грн.

Кожен ноутбук матиме процесор Intel Pentium Gold 7505 2 ядра 4 потоки частота 2 Ghz, оперативну пам’ять 8GB, накопичувач SSD 128 GB, монітор 15,6’’, оперативну систему Microsoft Windows 10 Pro, антивірусне програмне забезпечення.

Ноутбуки для шкільних вчителів Дніпропетровської області закуповують в рамках виконання постанови Кабінету міністрів від 21 квітня 2021 р., яка передбачає 1 млрд грн. субвенції «на боротьбу з COVID-19 під час освітнього процесу». Планувалося, що ноутбуки куплятимуть за принципом співфінансування з місцевими бюджетами (субвенції з державного бюджету на закупівлі у Дніпрі складають більше 70%, решта – обласний бюджет).

На сайті Міносвіти зазначалося, що очікувана вартість одного ноутбуку складає 20 тис грн. В рамках програми «Ноутбук кожному вчителю» ноути для вчителів Impression 157 ES купило управління освіти та науки Волинської ОДА по 19,79 тис грн. на 18,23 млн грн. Вони мають майже такі ж технічні характеристики, як і ноутбуки, що купив Департамент освіти і науки Дніпропетровської ОДА. Така ж комплектація затверджена і Міністерством освіти.

Як повідомляв «Бізнес. Цензор», 13 вересня представники Міністерства цифрової трансформації, Міносвіти та СБУ провели брифінг, на якому повідомили про організацію «великої корупційної схеми» на закупівлях ноутбуків для вчителів, що мало не коштувало державі 300 млн грн. збитків.

На брифінгу йшлося про те, що очікується завищення цін на ноутбуки для вчителів на 30%, а учасники схеми попередньо поділили регіони країни між собою, визначили хто та де повинен виграти тендер.

Тоді ж, у вересні, Мінцифри, яке теж підключене до виконання програми по придбанню ноутбуків для вчителів, почало повторну перевірку закупівлі ноутбуків Департаментом освіти і науки Дніпропетровської ОДА, яке визначило переможцем ВФ «Сервіс» ще 7 вересня. В результаті підписання договору було відкладено, і угода була підписана тільки 19 жовтня.

На торгах по обох лотах єдиним конкурентом переможця було ТОВ «Виробничо-комерційне підприємство «Всесвіт» Костянтина Курносова, чиї пропозиції були вищими (по першому лоту на 234 тис грн., другому – на 99,6 тис грн.)

Дніпровська ВФ «Сервіс» на чолі з Наталею Жуковою належить співвласникам ТОВ «Ай Ті Сервіс Груп» Геннадію Машинсону, Вадиму Аляб’єву та Вадиму Ревуненку. Геннадій Машинсон є позаштатним радником мера Дніпра Бориса Філатова.

Згідно з «Прозорро», у 2017-2021 рр. ТОВ  Виробнича фірма «Сервіс» отримало підрядів на 426,30 млн грн. Основний замовник – Дніпровська міськрада.

Укрінфрапроект роздав 79 мільйонів на різні комплекси автофіксації порушень ПДР

$
0
0

Державне агентство інфраструктурних проектів України 25-26 жовтня за результатами тендеру уклало п’ять угод про придбання комплексів автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху на 79,16 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Усього для МВС України купили 100 комплексів автофіксації порушень ПДР із монтажем і налаштуванням по 791-792 тис грн. Це трохи дешевше за ціну комплексів «Каскад 3» від ТОВ «Українські системні інновації» протягом 20192020 років, яка складала 820 тис грн.

Комплекс вимірюватиме швидкість руху, розпізнаватиме номери України, Росії, Білорусі та країн ЄС, фіксуватиме порушення ПДР та зберігатиме їхні фотозображення, а також розпізнаватиме і фіксуватиме номери всіх автомобілів, які перетинають зону контролю.

  • До кінця року ТОВ «Інженіринг-Аналітика» повинно буде поставити 40 комплексів «Expert-FS» виробництва київського ТОВ «Відео Сфера» Олега Соловйова й Анатолія Маринченка для західного та північно-східного регіонів України за 31,66 млн грн.
  • Крім того, у ТОВ «Клансістемс» замовили 20 комплексів «Vega Smart Speed Dual Band» власного виробництва для південного регіону за 15,84 млн грн.
  • Вищезгадана компанія «Українські системні інновації» поставить 20 комплексів «Каскад 3» власного виробництва для центрального регіону за 15,83 млн грн.
  • ТОВ «Юніотех» поставить 20 комплексів «HOAG-50» у модифікації «HOAG-50/1» власного виробництва для східно-придніпровського регіону за 15,83 млн грн.

Сума угод лише на 1% нижча від загальної очікуваної вартості закупівлі у 80,00 млн грн.

Переможці змагались лише між собою. ТОВ «Відео Інтернет Технології» не допустили до трьох аукціонів за відсутність проектів договорів, гарантійних листів про захист довкілля і довідок про досвід і санкції. Фірма вимагала надати їй добу на виправлення недоліків, але замовник відповів їй, що вказані документи не підпадають під відповідну норму закону.

Довідково:

Нині столична «Інженіринг-Аналітика» належить директору Олегу Сохану, Володимиру Перепелиці та Валерію Клебану. Як пише «Сила правди» зі слів Клебана, він працював у СБУ. Ще він працював у Департаменті інформаційно-комунікаційних технологій КМДА, який очолював Юрій Назаров. Тоді запроваджувалась система відеонагляду «Безпечне місто», тендери по якій виграє «Інженіринг-Аналітика» з обладнанням Hikvision (Китай).

Із 2018 року вона натендерила 378,34 млн грн., найбільше – в КП «Інформатика» КМДА.

Київська «Клансістемс» належить Михайлу Тарасову і Марині Гороховій, а керує нею Владислав Заскока. Ще Тарасов володіє ТОВ «Астум» з Олексієм Литвиненком. Улітку «Клансістемс» виграла єдиний підряд КП «Запоріжміськсвітло» щодо одного комплексу «Vega Smart Speed Dual Band» виробництва фірми «Tattile s.r.l.» (Італія) за 960 тис грн.

Столична «Українські системні інновації» належить Ігорю Ільєнку, Максиму Хімченку та Каті Фокіній. Останні двоє володіють також ТОВ «Оллі Інвест», ТОВ «Оллі Транс» і ТОВ «Інформаційне агентство Трафік Інфо». Хімченко є автором патенту на «Комплекс відеофіксації транспортних засобів з розпізнаванням номерних знаків та перевіркою за пошуковими реєстрами «Відеоконтроль-Рубіж», який належить «Оллі Трансу». Саме ці комплекси ДАІ закуповувала в «Оллі Транс» за часів президентства Віктора Януковича.

Також «Оллі Транс» володіє патентом на «Спосіб реєстрації руху транспорту» шляхом передачі даних з відеокамер і дорожніх сенсорів в Інтернет у режимі реального часу.

Директором «Українських системних інновацій» є Данило Сергійович Ферлій. Раніше він був позаштатним помічником нардепа від «Батьківщини» Владислава Бухарєва, якого президент Володимир Зеленський призначив головою Служби зовнішньої розвідки у червні 2019 року. Бухарєв обіймав цю посаду до вересня 2019 року, доки його не було призначено першим заступником голови СБУ – начальником Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю («управління «К»). Із цієї посади його звільнили у листопаді 2019 року. Тоді ж він став генерал-полковником. А в квітні 2020 року його призначили радником тодішнього міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Після Майдану 2014 року в. о. президента Олександр Турчинов призначив Бухарєва першим заступником голови СБУ – начальником головного управління по боротьбі з корупцією і оргзлочинністю центрального апарату СБУ. Там Бухарєв працював півроку до обрання нардепом. У 2007-2010 роках Бухарєв очолював податкову міліцію, Турчинов тоді був першим віце-прем’єром в уряді лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко.

Із 2019 року «Українські системні інновації» отримали підрядів на 244,61 млн грн.

Київський «Юніотех» належить громадянам Швейцарії Іллі Солодовському і Юрію Макаренку та громадянам України Вадиму Кирничному і Вікторії Василишиній, а її директором є Микола Василишин. Солодовський в 2011 році був введений до наглядової ради «Укртелекому». Він керував ТОВ «ЄСУ», через яке проводилась приватизація «Укртелекому». Також він співволодіє ОК «СТ «Нові лісники» з Георгієм Дзеконом, керівником «Укртелекому», який проводив приватизацію державної компанії. Після Майдану Дзекон за цю справу був спочатку оголошений у розшук, а потім знятий.

Раніше співзасновником був Олег Єржов, нинішній член громадської ради при МВС. Він разом із криворожцем Віктором Єржовим володіє ТОВ «Д.І.О.-Трейдер Інтернаціонал», яке підтримує «Національну автоматизовану інформаційну систему Департаменту ДАІ».

Створена в липні 2020 року компанія «Юніотех» уперше отримала державний підряд.

Систему 112 спроектують шведи з українцями і румунами на субпідряді за 48 мільйонів

$
0
0

Державне агентство інфраструктурних проектів України 28 жовтня за результатами тендеру замовило компанії «Efeso Consulting AB» (Швеція) проектування системи екстреної допомоги за 47,71 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч мають розробити технічне завдання та проект на створення загальнодержавної системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112, зокрема для регіональних центрів. Зараз в Україні є кілька різних номерів екстрених служб залежно від типу ситуації. Система 112 повинна прискорити обмін інформацією між службами та прийняття ними управлінських рішень, дати можливість вести аналіз і статистику. Вона прийматиме всі повідомлення про небезпечні події та надзвичайні ситуації, визначатиме місцезнаходження об’єкту за допомоги операторів зв’язку, прокладатиме маршрути для служб реагування, моделюватиме розвиток подій, оповіщатиме населення і так далі.

Дослідження поточної ситуації в галузі реагування на катастрофи і розробка технічного завдання коштуватиме 30,06 млн грн., розробка проектної документації – 17,65 млн грн.

У тому числі субпідрядники ТОВ «Метеор АйТі» В’ячеслава Мележика і фірма «Critical Technologies S.R.L.» (Румунія) отримають по 14,31 млн грн., або по 30% загальної суми.

Ціна угоди виявилась на 5% нижчою від очікуваної вартості закупівлі у 50,00 млн грн.

Документація торгів вимагала річний дохід за 2019-2020 роки не менше 100% очікуваної суми, а також принаймні чотири аналогічні договори щодо інженерного проектування або аудиту ІТ-інфраструктур, ІТ-проектування, впровадження ІТ-інфраструктури та інформаційної безпеки чи аналогічні договори за змістом, предметом і технологіями.

Єдиним конкурентом шведів було київське ТОВ «Сілвері» донеччан Ольги Волошиної та Євгена Гончарова із компанією «Business Analysis & Strategy Consulting S.R.L.» («BAS Consulting», Румунія) Богдана-Константіна Чубутару на субпідряді. Воно запропонувало на 16% нижчу ціну в 41,16 млн грн. Однак на ціну при оцінці припадало лише 70%, тоді як решту 30% замовник відвів на чотири нецінові критерії. За критеріями «Управління проектом (ТС1)» та «Якість та узгодженість запропонованого плану проекту (ТС2)» можна було набрати максимум по 10%, а за критеріями «Кваліфікація та професійний досвід персоналу, призначеного для виконання проекту (ТС3-1)» та «Кваліфікація та професійний досвід персоналу, призначеного для виконання проекту (ТС3-2)» – максимум по 5%. «Сілвері» набрала 16%, а «Efeso Consulting» – 30%, тому підряд узяла остання.

Шведська «Efeso Consulting» уперше отримала державний підряд в Україні. Компанія вказала в довідці про досвід, що консультувала Північний інвестиційний банк («Nordic Investment Bank») для техніко-економічного обґрунтування Системи 112 у Молдові.

У Кличка дали 2,5 мільйона за систему керування спецперепустками під час карантину

$
0
0

КП «Головний інформаційно-обчислювальний центр» («ГІОЦ») КМДА 2 листопада за результатами тендеру замовило ТОВ «Ріальто Україна» про послуги щодо програмного забезпечення вартістю 2,46 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч компанія виконає модернізацію та впровадження програмного забезпечення «Система керування спеціальними перепустками «Карантин». Ця система дозволить надавати і відслідковувати квоти на перепустки, (де)активувати транспортні картки, швидко підтверджувати електронні перепустки, зчитувати транспортні картки і картки киянина для перевірки наявності спец перепустки та її належності конкретній особі.

Гарантійний строк становить рік. Усі майнові авторські права належатимуть замовнику.

Нагадаємо, в серпні КМДА повідомила, що в тестовому режимі запрацювала електронна система, через яку можна отримати спеціальні перепустки для проїзду в громадському транспорті на випадок посилення карантину. Йдеться про керівників усіх підприємств, установ та організацій, чиї працівники мають на це право. Спецперепустки працюють із транспортними картками. Система розташована за адресою https://qpass.kyivcity.gov.ua.

Ціна угоди виявилась на 1,5% нижчою від очікуваної вартості закупівлі у 2,50 млн грн.

Конкурентами були створений у 2020 році ФОП Якименко Максим Юрійович із Києва та одеське ТОВ «Інстал Констракшн» Антона Каркоца, яким керує Богдан Гревуль.

Нині столичною «Ріальто Україна» володіє та керує Вадим Дуда із Полтави. Раніше засновниками були киянки Катерина Бугайова, Олена Каліушко та Олена Кочмазова і Леся Михаленко із Хмельниччини. Фірма підтвердила досвід договором за 2021 рік із ТОВ «Діджитал Сіті» про розробку «Системи керування паркувальним простором».

Також переможець отримав підряд «ГІОЦ» на модернізацію платформи для надання електронних послуг в частині розвитку модуля «Соціальні послуги» за 4,10 млн грн.


Після додугод ціни на ноутбуки для вчителів 6 областей зменшилися до 18,5 тисяч

$
0
0

Облдержадміністрації та облради семи областей України у період з 25 жовтня по 3 листопади купили ноутбуки на загальну суму 234,69 млн грн. Про це повідомляється в системі «Прозорро».

Ноутбуки для українських шкільних вчителів закуповують в рамках виконання постанови Кабінету міністрів від 21 квітня 2021 р., яка передбачає 1 млрд грн. субвенції «на боротьбу з COVID-19 під час освітнього процесу». На сайті Міністерства освіти зазначалося, що очікувана вартість одного ноутбуку в в рамках виконання програми «Ноутбук кожному вчителю» складає 20 тис грн.

Чиновники семи регіонів областей купили комп’ютери різних марок,але всі мають приблизно однакові характеристики та комплектації, які були затверджені Міносвіти. Зокрема, процесор Intel Pentium чи Intel Core 2 ядра 4 потоки частота 1,1-3 Ghz, оперативну пам’ять 8GB, накопичувач SSD 128-256 GB, монітор 14-15,6’’, оперативну систему Microsoft Windows 10 Pro Uk, антивірусне програмне забезпечення.

Освітяни шести з семи областей України (окрім закарпатських, які купили ноутбуки по найнижчій ціні – 18 444 за ноут) та їх постачальники відразу після підписання договорів уклали додаткові угоди, згідно з якими ціни за один ноутбук були зменшені на 4-6%.

Так, КУ «Центр фінансово-статистичного аналізу та матеріально-технічного забезпечення освітніх закладів» Полтавської облради послалося на ч. 5 ст. 41 Закону «Про публічні закупівлі», де зазначено, в яких випадках можуть змінюватися істотні умови договору про закупівлю після його підписання до виконання зобов’язань. Йдеться про зміни курсу іноземної валюти. На цю ж статтю закону послались і в Рівному, Чернівцях та Луцьку.

В результаті ціни за ноут в семи областях України склали 18444-18700 грн. 

Замовник Підрядник Ноутбук Остаточна ціна за ноут, грн.
КУ «Центр фінансово-статистичного аналізу та матеріально-технічного забезпечення освітніх закладів» Полтавської облради ТОВ «Технологічні ІТ Рішення» НP 250 G8 (45M75ES)

2447 шт.

18 700
Управління освіти і науки Волинської ОДА ТОВ «Графікапром» HP 250 G8 (45M75ES)

1124 шт.

18 700
Департамент освіти і науки Кіровоградської ОДА ТОВ «БМС Техно» НP 250 G8 (45M75ES)

1431 шт.

18 700
Департамент освіти і науки Чернівецької ОДА ТОВ «БМС Техно» НP 250 G8 (45M75ES)

1450 шт.

18 700
«Центр матеріально-технічного та інформаційного забезпечення освітніх закладів» Чернігівської облради ТОВ «БМС Техно» HP 250 G8 (45S01ES)

1397 шт.

18 699
Управління освіти і науки Рівненської ОДА ТОВ «БМС Техно» Lenovo V14 G2 ITL 14FM/i3-1115G4/8/128/Intel HD/W10PE/Black (82KAS03800)

2344 шт.

18 450
Департамент освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА ТОВ «Софткей ЮА» Acer TravelMate TMP2L4-53 (NX.VPNEU.00E)

2231 шт.

18 444

 

Найбільше підрядів – чотири – отримало ТОВ «БМС Техно». Власниками київського «БМС Техно» є Сергій Баланюк, Сергій Волок та Тарас Шевченко (директор). Поліція розслідувала завищення цін під час закупівлі Групою централізованого господарського обслуговування навчальних закладів та установ освіти Херсонської області ноутбуків у ТОВ «БМС Техно» за 11,65 млн грн.

Крім того, поліція розслідувала розтрату посадовцями Полтавської обллікарні ім. Скліфосовського та Департаменту охорони здоров`я Полтавської ОДА коштів Світового банку, за які у «БМС Техно» придбали віртуальну систему для навчання проведення венепункції та постановки катетерів. У 2017 р. обллікарня замовила «БМС Техно» цю віртуальну систему за 2 млн грн. Водночас, замість віртуальної системи в лікарню поступила звичайна «флешка» з тестовими завданнями.

Засновником та директором київського ТОВ «Технологічні ІТ Рішення» є Сергій Барсученко з м. Коростень Житомирської області.

Директором київського ТОВ «Графікапром» виступає Анатолій Борсук , власником – Антон Строгов.

Київським ТОВ «Софткей ЮА» володіють Анатолій і Дмитро Зараховичі, директор Денис Никитчук.

Нещодавно за цією програмою Департамент освіти і науки Дніпропетровської ОДА купив ноутбуки HP 250 G8 для вчителів області по 18,2 тис грн., а управління освіти та науки Волинської ОДА ноути Impression 157 ES по 19,79 тис грн.

Як повідомлялося, 13 вересня представники Міністерства цифрової трансформації, Міносвіти та СБУ провели брифінг, на якому повідомили про організацію «великої корупційної схеми» на закупівлях ноутбуків для вчителів, що мало не коштувало державі 300 млн грн. збитків. На брифінгу йшлося про те, що очікувалося завищення цін на ноутбуки для вчителів на 30%, а учасники схеми попередньо поділили регіони країни між собою, визначили хто та де повинен виграти тендер.

Дилери Cisco і Dell розіграли 63 мільйони Укрінфрапроекту на обладнання Системи 112

$
0
0

Державне агентство інфраструктурних проектів України (Укрінфрапроект) 5 листопада за результатами тендеру підписало договір із ТОВ «Е-Лайт» про закупівлю обладнання для створення Системи 112 на 63,21 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять обладнання Cisco та Dell (США) для загальнодержавної системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112. Воно призначене зокрема для регіональних центрів. Обсяг закупівлі включає засоби захисту інформації.

Повний перелік обладнання із цінам наведено в таблиці нижче. Наприклад, 150 телефонів операторів Cisco UC Phone 7821 із дротовою гарнітурою з мікрофоном із придушенням шумів купили по 14 521 грн. В інтернет-магазинах телефони Cisco 7821 продаються від півтора раза до п’яти разів дешевше – по 2 847-9 274 грн., але без гарнітури у комплекті.

Ціна угоди виявилась на 3% нижчою від очікуваної вартості закупівлі у 65,00 млн грн.

ТОВ «Вайз Ай Ті» скаржилось, що технічним вимогам відповідає лише обладнання Cisco та Dell. Замовник задовольнив частину її вимог, внісши зміни в тендерну документацію.

Дві фірми не допустили до аукціону. Згадана «Вайз Ай Ті» не надала авторизаційний лист на телефони та експертний висновок, зареєстрований Держспецзв’язку. Запропонованого рішення CallWay Enterprise не було в переліку «Засоби технічного захисту інформації, які мають експертний висновок про відповідність до вимог технічного захисту інформації» на сайті Держспецзв’язку. Також фірма пропонувала програмно-апаратний обчислювальний комплекс HPE із невідповідними технічними характеристиками, зокрема меншим обсягом оперативної пам’яті кластера і меншою кількістю ядер процесорної потужності кластера.

ТОВ «Софт Продакшн» не надало довідку про подовження строку дії банківської гарантії.

Єдиним допущеним конкурентом було ТОВ «Амайнд» Андрія Трофімчука і Михайла Никоненка. Воно пропонувало обладнання виробництва Cisco та Dell, як і переможець.

Відхилена «Вайз Ай Ті» поскаржилась в АМКУ, що обладнання від допущених «Е-Лайт» і «Амайнд» не відповідає технічним вимогам тендеру. При цьому вона посилалась на дані з сайтів виробників. Але адмінколегія не задовольнила скаргу, бо тендерна документація не вимагала підтвердження відповідності товару інформацією з офіційного сайту виробника.

Засновниками столичної «Е-Лайт» («E-Light») є Роман Шупп, Тетяна Острецова та японці Сатоші Мішіма і Тацуо Ягучі, керує нею Віктор Русак. Вона створила ГС «Інтернет речей Україна» із ТОВ «СВ-Консалтинг» Олега Стефанюка та ТОВ «Інтернет речей Україна» Олега Стефанюка, Сергія Одинця, компанії «Брайт Ера Трейдінг Лімітед» («Bright Era Trading Limited», Кіпр) та екс-голови правління ПрАТ «Київстар» Ігоря Литовченка.

Із 2013 року фірма взяла підрядів переважно НБУ й Укрінфрапроекту на 348,65 млн грн.

Найменування товару Кількість, шт. Ціна, грн./шт. без ПДВ
Програмно-апаратний комплекс обробки викликів та керування інцидентами комплект у складі:

– Сервер телефонії Cisco BE – 4 шт.

– Примірник програмного продукту та ліцензія на право його використання «Система електронного документообігу та автоматизації бізнес-процесів Megapolis.DocNet» підсистема Управління бізнес-процесами (Business Process Management (UnityBase BPM) на 150 ліцензій користувачів – 1 комплект

1 22 497 323,22
Програмно-апаратний обчислювальний комплекс комплект у складі:

Програмно-апаратний комплекс Dell EMC VxRail – 5 шт.

1 13 709 274,06
Система збереження даних Dell EMC Isilon 1 13 213 164,48
Система резервного копіювання та відновлення даних Dell EMC IDPA 1 2 816 970,24
Шлюз підключення до телефонної мережі загального користування – Маршрутизатор Cisco ISR 4451 UC Bundle 2 1 646 507,76
Мережевий екран Cisco Firepower 2120 NGFW Appliance 2 826 168,14
Мережевий комутатор Dell EMC S5248F-ON (тип №1) 2 818 264,40
Мережевий комутатор Cisco Catalyst 9300 (тип №3) 2 396 623,22
Мережевий комутатор Cisco Catalyst 9200L (тип №4) 4 328 461,24
Мережевий комутатор Dell S3148 (тип №2) 1 102 480,00
Дротовий ІР-телефон оператора Cisco UC Phone 7821 150 14 521,44

 

Держстат дав 30 мільйонів на оновлення софту і цифрових карт для перепису населення

$
0
0

Державна служба статистики України 2 та 11 листопада уклала три угоди стосовно послуг для перепису населення на 29,85 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця року ТОВ «Грін Лайт Корпоративні рішення» за 27,10 млн грн. модернізує:

  • Автоматизовану систему для збору та оброблення даних пробного перепису населення за 18,50 млн грн. А саме софт для адміністрування, ведення нормативно-довідкової інформації, збирання переписних даних під час Інтернет-раунду, збирання переписних даних за допомогою планшетів, ведення первинних документів, ведення зведених даних, підтримки нерегламентних запитів, друку довідок, звітів та вихідних таблиць, резервного копіювання і відновлення даних. Оновлений софт введуть в експлуатацію.
  • Автоматизовану систему складання квартальних списків та переписного районування Всеукраїнського перепису населення за 2,75 млн грн. А саме софт автоматизованих робочих місць (АРМ) адміністратора переписного районування і АРМ реєстратора.

Також ПП «ЛанТек» оновить цифровий картографічний матеріал для перепису за 2,75 млн грн. Мова про актуалізацію шаблону електронно-цифрових карт, самих електронно-цифрових карт за заявками, електронно-цифрових карт та бази даних довідника адрес відповідно до адміністративно-територіальної реформи, а також технічну підтримку.

Закупівлі провели за переговорною процедурою. У випадку «Грін Лайт Корпоративні рішення» це пояснили необхідністю захисту прав інтелектуальної власності, бо саме ця фірма розробила для Держстату згадані програмно-апаратні комплекси за 44,81 млн грн. та 85,39 млн грн. Що стосується «ЛанТек», то в нього замовили додаткові аналогічні послуги протягом трьох років після укладення первинного договору. Їхня вартість не перевищує 50% вартості первинного договору в 27,49 млн грн. Замовник послався на експертні висновки Інституту проблем математичних машин і систем НАН України.

Столична «Грін Лайт Корпоративні рішення» належить Вадиму Красовському і Ганні Мішиній з Києва та Тетяні Виговській зі Львова, а директором є Віталій Музика. Мішина володіє ТОВ «Імп-Ол» із-під Києва, яким керує Ярослав Щеголь. На тендерах Держстату в 2018-2019 роках «Грін Лайт Корпоративні рішення» повідомляла, що її співробітник Ігор Жиляков брав участь у проектуванні автоматизованої системи «Перепис-2004» у Молдові.

Одеський «ЛанТек» належить директору Олегу Литвіну з Одеси, який також володіє одеською фірмою зі схожою назвою – ТОВ «Лан Тек» на чолі з Сергієм Фінашкіним.

Довідково:

Всеукраїнський перепис населення планують провести в 2023 році. У вересні ЗМІ писали з посиланням на нардепа Олексія Гончаренка, що на підготовку виділили 82,47 млн грн.

Податківці заточили тендер на ремонт серверного приміщення на 119 мільйонів під конкретних виробників

$
0
0

Державна податкова служба України 2 листопада за результатами тендеру замовила ТОВ «Білінтех Україна» серверну за 119,30 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

До кінця 2022 року реконструюють приміщення в підвалі адміністративної будівлі ДПС на Львівській площі, 6 під серверне приміщення та поставлять обладнання для нього.

За підсумковою відомістю ресурсів без доставки і ПДВ, силовий кабель ВВГнгд 4х240 коштує 3 061 грн./м. Нині у відкритих джерелах можна знайти такий кабель 2 класу від «Крок» дешевше – по 2 547 грн./м, а 1 класу від «ЗЗЦМ» дорожче – від 3 171 грн./м.

Пересувна дизельна електростанція MD700P на 700 кВа обійдеться у 4,33 млн грн.

Ціна угоди всього на 0,4% нижча від очікуваної вартості закупівлі у 119,74 млн грн.

ТОВ «Алтаюр» скаржилось, що тендерна документація всупереч вимогам закону містить посилання на конкретні марку чи виробника або на конкретний процес. У відповідь на це замовник дозволив пропонувати еквіваленти, однак лише після їх погодження з автором проекту ТОВ «ВМ Констракшн Україна». Тобто учасник у складі тендерної пропозиції повинен подати порівняльну таблицю і лист із позитивним рішенням проектувальника.

«Алтаюр» подав звернення у Держаудитслужбу. На думку фірми, цю вимогу не можуть виконати учасники, не пов’язані з «ВМ Констракшн Україна». Мовляв, проектувальник не повинен і не зацікавлений у наданні відповідей на такі запити від інших учасників. Також «Алтаюр» вважає, що проектувальник взагалі не зацікавлений в заміні технічних рішень проектної документації, бо для нього це є зайва і безкоштовна робота. До того ж, у період від дати внесення змін 8 жовтня до кінця строку подачі пропозицій 18 жовтня практично неможливо встигнути провести аналіз технічних рішень і надати погодження учаснику.

За даними «Прозорро», податківці замовили стадію «Робочий проект» компанії «Алтаюр» за 600 тис грн., а стадію «Проект» – компанії «ВМ Констракшн Україна» за 49 тис грн.

Нині єдиним конкурентом виступило київське ТОВ «ДЦ Інжиніринг» Сергія Юрійовича Сердюка, причому ніхто не знижував ціну на аукціоні. Виконавчим директором суперника є Юрій Авксентійович Сердюк – автор низки патентів у сфері телекомунікації, який був гендиректором ТОВ «ВІТ» і віце-президентом компанії «Сатурн Дейта Інтернешенл».

Засновникам і директором «Білінтех Україна» є Віктор Шахов, який свого часу був радником Сергія Рибки – ексголови правління ПрАТ «Діпрозв’язок» Держспецзв’язку.

Раніше співзасновником був Владислав Бібік, до того – Олег Дерев’янченко, а до того – Віктор Бєлов, заступник Рибки на колишній посаді у «Діпрозв’язку». Бєлов також був першим заступником колишнього виконувача обов’язків директора ДП «Український науково-дослідний інститут зв’язку» Держспецзв’язку Сергія Мороза. Із 2018 року Сергій Мороз володіє та керує вищезгаданим автором проекту – «ВМ Констракшн Україна».

СБУ та Офіс Генпрокурора вважають, що за 2017-2019 роки «Київтелесервіс» закупив у фірм «ВМ Констракшн Україна» і «Білінтех Україна» обладнання і софт із переплатою на 143,7 млн грн. А за даними ДФС України ці фірми не закуповували на території України у нерезидентів чи резидентів проданий «Київтелесервісу» софт на 44,9 млн грн. Нещодавно суд продовжив строк досудового розслідування у цій справі до кінця лютого 2022 року.

Люди Федоріва розпиляли 4 мільйони на бренд-стратегію і дизайн «Дія Сіті»

$
0
0

ДП «Дія» Міністерства цифрової трансформації України 12 листопада за результатами тендеру замовило ТОВ «Федорів Ком» консультаційні послуги з питань управління маркетингом вартістю 4,08 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Протягом місяця створять бренд-стратегію і дизайн для бренду правового режиму «Дія City» – складової Платформи управління електронними послугами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг у частині отримання електронних послуг суб’єктами сфери цифрової економіки. Це має популяризувати і донести переваги правового режиму «Дія Сіті» для заохочення представників ІТ-індустрії стати його резидентом, а також для залучення іноземних інвестицій в Україну та розвитку цифрової економіки в Україні.

Тендерна документація вимагала, щоб учасник мав менеджера, маркетолога, соціолога, філолога та принаймні трьох дизайнерів. Також потрібно було підтвердити наявність:

  • досвіду щонайменше п’яти успішних проектів національного та/або міжнародного рівня з проведення маркетингових досліджень, розробки позиціонування та дизайну візуальної ідентичності бренду, побудови систем взаємодії з користувачем, комунікаційної стратегії та проведення мультиканальних рекламних кампаній;
  • досвіду розробки дизайну для брендів загальнодержавних проектів;
  • міжнародних нагород у сфері дизайну та комунікацій.

ТОВ «Агентство стратегічних рішень «Ші Стретеджіс» вимагало прибрати вимоги щодо досвіду розробки дизайну для брендів загальнодержавних проектів та щодо міжнародних нагород. На думку цієї фірми, вони дискримінаційні, штучно звужують коло потенційних учасників і не впливають на здатність чи нездатність учасника виконати умови договору.

Замовник відмовився. Він заявив, що через важливість і нагальну необхідність послуг має впевнитися у достатній кваліфікації учасника, а міжнародні нагороди, мовляв, є вагомим підтвердженням необхідної компетенції. На його думку, досвід розробки дизайну для брендів загальнодержавних проектів підтверджує здатність учасника надати послуги.

Нині засновницею і директором фірми «Федорів Ком» вказана Ольга Жирова, проте до серпня 2021 року засновниками були Андрій та Микола Політієнки. Микола Політієнко з Іриною Політієнко володіє нинішнім єдиним конкурентом – ТОВ «Біг Дейс Івентс», яке не принесло жодного документу про досвід, працівників та нагороди. Однак пропозицію суперника не розглядали, бо він програв по ціні. Ніхто не робив кроків на аукціоні, тому ціна договору усього на 0,5% нижчою від очікуваної вартості закупівлі в 4,10 млн грн.

Нагадаємо, столичне маркетингове агентство «Fedoriv Agency» заснував бізнесмен Андрій Федорів. У 2019 році воно спільно з «Spiilka design buro» створило дизайн сервісу «Дія».

Viewing all 355 articles
Browse latest View live